Skocz do treści Skocz do menu

PROJEKT: Czarne serce Mondele - Afryka | Gabon

Czarne serce Mondele

Czarne serce Mondele

17 dniAfryka - Gabon grudzień - styczeń, maj - wrzesień
Cena: 3500 EUR Przelot: 2700 - 3700 PLN

Szczegóły projektu:

Atrakcje

GŁÓWNE ATRAKCJE:

  • pionierska przeprawa przez tropikalny las strefy równikowej parku narodowego Minkébé (m.in. trawersy nurtów rzecznych, przecieranie szlaków Mukongo - labiryntu wykorzystywanego przez dzikie zwierzęta do łatwiejszego poruszania się w gęstwinie wszechotaczającej zieleni, eksploracja dziewiczych terenów - nietkniętych ludzką stopą).
  • królestwo dzikich zwierząt m.in. bliskie spotkania ze słoniami leśnymi
  • spotkanie z pigmejami Baka - ludźmi lasów, prowadzącymi koczowniczy tryb życia (łowiectwo, zbieractwo) i charakteryzujący się na ogół bardzo niskim wzrostem (ok. 150cm)
  • Inselbergi - tajemnicze wzniesienia/góry położone w środku puszczy równikowej i oddalone ok. 150 km od najbliższej cywilizacji. Zostały odkryte w 1999 r. podczas wyprawy National Geographics - Megatranscet prowadzonej przez Michael'a Fay'a.

OPCJE WYJAZDU ROZSZERZONEGO:

  • wypoczynek w państwie Wysp Świętego Tomasza i Wyspie Książęcej. Dopłata – 600EUR/os, +3 dni (cena obejmuje m.in. przelot Libreville - São Tomé - Libreville).

Szczegółowy plan

1 Dzień: Polska - Gabon (Libreville)

Spotykamy się na Międzynarodowym Lotnisku im. Fryderyka Chopina (Okęcie) w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku odpraw WAGABUNDO Travel, gdzie następuje oficjalne rozpoczęcie wyprawy. Po odprawie lotniskowej odlatujemy do Gabonu (Libreville). Po przylocie do Libreville zakwaterowanie. Aklimatyzacja.

2 Dzień: Libreville - Makokou

Całodzienny przejazd z Libreville do Makokou. Zakwaterowanie.

3 Dzień: Makokou

Przygotowania do ekspedycji. Zakup prowiantu, dopełnienie ostatnich formalności, skompletowanie ekwipunku i jego rozdzielenie pomiędzy tragarzy - pigmejów, którzy wyruszą z nami. Ostatnie chwile w cywilizacji.

4 Dzień: Makokou - Minkébé

Wczesnym rankiem wpływamy pirogami w głąb lasu równikowego. Podróż do celu (pierwszego obozu) - zajmie nam prawie cały dzień. Momentami, w zależności od stanu wody, będziemy zmuszeni przenosić pirogi. Po dotarciu na miejsce, rozbijamy obóz i żegnamy się z naszym transportem - potwierdzając koordynaty ewakuacji, która nastąpi 15 dnia ekspedycji.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch, kolacja, o wyznaczonych porach. Woda bez limitu.

5 Dzień - 8 Dzień: Minkébé

Trawers lasu równikowego. Każdy dzień będzie wyglądał podobnie. Pobudka z pierwszymi promieniami słońca. Śniadanie. Zwinięcie obozu. Przemarsz przez zbitą ścianę zieleni (drogę torować będziemy maczetami). W południe krótka przerwa na uzupełnienie zapasów wody i „suchy” lunch. Marsz. Dwie godziny przed zachodem słońca rozbicie obozu, przygotowanie posiłku, poszukiwanie źródeł wody w celu uzupełnienia zapasów na kolejny dzień.

Dziennie do pokonania będziemy mieli ok. 7-15km (ok. 8-10 godzin marszu), w zależności od ukształtowania terenu. Po drodze poznamy smak dzikiego miodu, ugrzęźniemy na niejednych moczarach, staniemy oko - oko ze słoniem leśnym, a być może natkniemy się także na cmentarzyska tych majestatycznych zwierząt.

UWAGA !! Uczestnicy będą zobowiązani do czynnego udziału we wszystkich pracach na rzecz ekspedycji.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch, kolacja, o wyznaczonych porach. Woda bez limitu.

9 i 10 Dzień: Inselbergi

Do Inselbergów docieramy pod koniec 8 dnia wędrówki, jednak dopiero 9 dnia udajemy się na szczyt jednego z nich.

Dwa dni w całości przeznaczamy na eksploracje tych majestatycznych gór i delektowanie roztaczającymi się wokół przepięknymi krajobrazami dzikiej natury, w najmniejszym nawet stopniu nie skażonymi cywilizacją. Pierwszą noc spędzamy na szczycie jednego ze wzniesień, skąd podziwiamy jeden z najwspanialszych zachodów słońca jaki nam będzie dane przeżyć w całym naszym życiu. Drugiego dnia postaramy się odszukać ukryte nieopodal jaskinie.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch, kolacja, o wyznaczonych porach. Woda bez limitu.

11 Dzień - 14 Dzień: Minkébé

Droga powrotna. W zależności od naszych możliwości fizycznych, udamy się tą samą ścieżką lub okrężną.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch, kolacja, o wyznaczonych porach. Woda bez limitu.

15 Dzień: Minkébé - Makokou

Poranna ewakuacja z punktu odbioru umówionymi wcześniej pirogami. Powrót do cywilizacji. Zakwaterowanie. Wieczorem świętujemy pomyślne zakończenia ekspedycji.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch, o wyznaczonych porach. Woda bez limitu.

16 Dzień: Makokou - Libreville

Powrót do Libreville. Pożegnalna kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot.

UWAGA !! Jeżeli z przyczyn logistycznych wylot miałby nastąpić kolejnego dnia, Uczestnicy zostaną zakwaterowani w hotelu 5*.

17 Dzień: Libreville - Polska (Warszawa)

Przylatujemy do Warszawy. Ze łzami w oczach żegnamy się, kończąc naszą wyprawę i z uśmiechem na twarzy umawiamy się na kolejną wspólną przygodę ;).


Program ten chroniony jest art. 23 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.) oraz ustawa z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631 ze zm.). Eksploatacja tego programu, jego udostępnianie w celach komercyjnych, przerabianie albo inne naruszanie w całości lub w części, bez pisemnej zgody twórcy, jest zabronione pod groźbą sankcji przewidzianych w art. 24 i 448 kodeksu cywilnego oraz w art. 78-80 i 115-123 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Podobne projekty

Więcej projektów