Skocz do treści Skocz do menu

PROJEKT: Śladami Tomka Wilmowskiego VIP - Afryka | Namibia, Botsw., Zimb.

Śladami Tomka Wilmowskiego VIP

Śladami Tomka Wilmowskiego VIP

17 dniAfryka - Namibia, Botsw., Zimb. marzec - styczeń
Cena: 3700 USD Przelot: 3600 - 4200 PLN

Szczegóły projektu:

Atrakcje

GŁÓWNE ATRAKCJE:

 • zapierające dech w piersiach krajobrazy pustyni Kalahari,
 • Sossusvlei i Deadvlei, wyschnięte jeziora, otoczone przez olbrzymie, czerwone wydmy, które wznoszą się na wysokość do 400 metrów,
 • Spitzkoppe, niesamowity kompleks formacji skalnych,
 • Damaraland, baśniowa kraina światłocieni, wśród której czeka nas m.in. tropienie dzikich słoni, poszukiwanie rytów naskalnych San,
 • wybrzeże szkieletów, surrealistyczne krajobrazy i legendarna „wrota do piekła”,
 • odwiedziny fundacji zajmującej się ochroną gepardów i bliskie spotkanie z tymi fascynującymi zwierzętami,
 • spotkanie z Himba i Herero, rdzennymi mieszkańcami Kaoklandu,
 • wodospady Epupa, położone na rzece Kunene, na granicy Namibii i Angoli,
 • Park Narodowy Etosza, czyli z kamerą wśród dzikich zwierząt,
 • rejs po rzecznych kanałach u bram delty Okavango,
 • Park Narodowy Chobe, jedno z największych skupisk dzikich zwierząt na kontynencie afrykańskim, będące domem dla ok. 50.000 tyś. słoni,
 • wodospady Wiktorii, „mgła która grzmi”, jeden z siedmiu naturalnych cudów świata.

ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

 • kajakami wśród fok i delfinów, Swakopmund, +50usd/os (3 godziny),
 • przeprawa quadami po okalających Swakopmund wydmach, +50usd/os (3 godziny),
 • przelot helikopterem nad Mosi-oa-Tunya, czyli wodospadami Wiktorii, ok. +150usd/os,
 • rafting po przepływającej przez Mosi-oa-Tunya, rzece Zambezi, ok +120usd/os.

Szczegółowy plan

1 Dzień: Polska - Namibia (Windhoek)

Spotykamy się na Międzynarodowym Lotnisku im. Fryderyka Chopina (Okęcie) w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku odpraw WAGABUNDO Travel, gdzie następuje oficjalne rozpoczęcie wyprawy. Po odprawie lotniskowej odlatujemy do Namibii (Windhoek).

2 Dzień: Windhoek - Kalahari

Po przylocie przejazd (2 godziny) na pustynie Kalahari i zakwaterowanie w lodge. Odpoczynek. Późnym popołudniem piesze safari po dzikich odstępach afrykańskiej sawanny, podczas którego będziemy podążać śladami antylop, gnu i zebr, które być może przy odrobinie szczęścia uda nam wytropić. Wieczorem kolacja i nocleg.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: kolacja.

3 Dzień: Kalahari - Sesriem (Sossusvlei - Deadvlei)

Nad ranem, po śniadaniu, udajemy się do Sesriem. Naszym celem będzie Sossusvlei i Deadvlei - wyschnięte jeziora, otoczone przez olbrzymie, czerwone wydmy, które wznoszą się na wysokość do 400 metrów. Po zdobyciu jednej z nich, o ile starczy czasu udamy się do pobliskiego kanionu Sesriem. Pod wieczór powrót do lodge, kolacja i nocleg.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

4 Dzień: Sesriem - Swakopmund

Po leniwym poranku wyruszamy do Swakopmund, położonego nad oceanem atlantyckim kurortu wypoczynkowego słynącego z niemieckiej architektury kolonialnej i przepysznych owoców morza. Po południu, dla ochotników fakultatywna wycieczka na quadach, po okalających miasteczko wydmach. Dla pozostałych czas wolny, m.in. na zakup pamiątek i spacer nadoceaniczną promenadą. Dzień kończymy kolacją na którą podane będą wyśmienite owoce morza i lampką wina :).

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

5 Dzień: Swakopmund (Wybrzeże Szkieletów) - Spitzkoppe

Uczestnicy zainteresowani kajakową eskapadą wśród fok i delfinów, wstają z pierwszymi promieniami słońca, pozostali przewracają się na drugi bok ;). W południe ruszamy ku Spitzkoppe, przepięknemu kompleksowi granitowych skał. Po dotarciu na miejsce czas wolny, a dla ochotników spacer po pobliskich skalnych wzniesieniach, który kończymy lampką szampana, w świetle zachodzącego słońca. Po kolacji, nocleg.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

6 Dzień: Spitzkoppe - Damaraland

Wczesnym rankiem udajemy się na treking po Spitzkoppe. Po zdobyciu jednego z wierzchołków, schodzimy w dół i nieśpiesznie ruszamy w kierunku Damarlandu - baśniowej krainy, słynącej z niesamowitych kolorów i krajobrazów. Będzie czas na zatrzymanie się w wielu miejscach widokowych, oddających prawdziwą atmosferę Afryki. Po zmierzchu, kolacja, ognisko i tysiące gwiazd nad nami.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

7 Dzień: Damaraland

Z samego rana czeka nas krótki spacer po okolicznych czerwonych wzgórzach, w celu poszukiwania słynnych rytów naskalnych San. Powrót do lodge. Po południu wyruszamy samochodami terenowymi w afrykański busz (dolina rzeki Abu Huab) w poszukiwaniu pustynnych słoni, które na przestrzeni lat przystosowały się do życia w tutejszych surowych warunkach. Po zachodzie słońca powrót do lodge. Kolacja i nocleg.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

8 Dzień: Damaraland - Kamanjab

Po śniadaniu jedziemy w okolice Kamanjab, gdzie odwiedzamy położoną w samym środku afrykańskiego buszu fundację/farmę gepardów. Cały dzień spędziamy wśród dzikich kotów. Do zwierząt będzie można podejść dosłownie na wyciągnięcie ręki – opcja dla odważnych, a nawet nakarmić – opcja dla szalonych ;). Kolacja i nocleg na farmie.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

9 Dzień: Kamanjab - Opuwo (Kaokoland)

Jedziemy do Opuwo. Dzisiejszego dnia spotkamy się z rdzennymi mieszkańcami Kaoklandu - Herrero. Program na drugą część dnia będzie dla Uczestników niespodzianką od Wagabundo Travel ;).

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

10 Dzień: Opuwo - wodospady Epupa - Opuwo

Wspominając atrakcje dnia poprzedniego, jemy przepyszne śniadanie, po czym ruszamy w drogę na północ! Celem naszej podróży są wodospady Epupa, położone w jednym z najdzikszych i najbardziej niedostępnych zakątków Kaokolandu przy granicy z Angolą. Tego dnia odwiedzimy też mieszkańców/nomadów tych terenów - lud Himba. Ponieważ nikt nie jest w stanie zaprogramować ludzkich relacji, postaramy się podczas tej wizyty koncentrować NIE na tym, że "jesteśmy sobą", lecz na tym, że "nie jesteśmy u siebie" :). Do lodge wracamy pod wieczór. Kolacja i nocleg.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

11 Dzień: Opuwo - Park Narodowy Etosza

Dzisiejszy dzień można śmiało zatytułować „z kamerą wśród zwierząt”. Ruszamy na safari do Parku Narodowego Etosza! Staniemy oko w oko ze słoniem, nosorożcem i innymi mieszkańcami Afryki. Przez całe popołudnie tropimy i podążamy śladami zwierząt, w międzyczasie ucząc się o ich zachowaniu i zwyczajach. Dowiadujemy się m.in. czym różni się słoń leśny od stepowego i jak go wystraszyć :), dlaczego zebry „kumplują” się z antylopami gnu, a nosorożce notorycznie przewracają się z jednego boku na drugi. Pod koniec dnia z wyczerpanymi bateriami aparatów zjeżdżamy do lodge na kolację i nocleg.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

12 Dzień: Park Narodowy Etosza - Grootfontein

Ponieważ poranek to najlepszy czas na obserwację dzikich zwierząt wstajemy z pierwszymi promieniami słońca. Gdy słońce będzie wskazywać środek dnia z minutami, opuszczamy królestwo dzikich zwierząt i ruszamy w dalszą drogę. Kierunek Botswana i Zimbabwe! NA nocleg i kolację zatrzymujemy się „na końcu świata”.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

13 Dzień: Grootfontein - Park Narodowy Mamili Nkasa Rupara

Po śniadaniu, ruszamy w dalszą drogę, która będzie wiodła przez łącznik Caprivi, będący zarazem jednym z Parków Narodowych Namibii. Krajobraz zmieni się diamentralnie. Suche i bezkresne przestrzenie, zaczną ustępować miejsca sawannie. Po południu docieramy do Parku Narodowego Mamili Nkasa Rupara. Zakwaterowanie w urokliwej lodge i chwila odpoczynku, po której czeka nas wodne safari po rzecznych kanałach rozlewiska Linyati (brama delty Okavango). Wieczorem kolacja w świetle księżyca i lamp naftowych.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

14 Dzień: Park Narodowy Mamili Nkasa Rupara - Kasane (Botswana)

Z pierwszymi promieniami słońca, w towarzystwie uzbrojonych strażników wybieramy się na piesze safari, podczas którego będziemy mieli bezpośredni kontakt z przyrodą i światem dzikich zwierząt. Po powrocie do lodge, jemy śniadanie i jedziemy w kierunku Botswany, do Kasane - miasteczka będącego bazą wypadową do pobliskiego Parku Narodowego Chobe, jednego z największych skupisk dzikich zwierząt na kontynencie afrykańskim (ok. 50.000 tyś. słoni). Po południu wode safari po rzece Kuando i niepowtarzanla okazja do obserwacji stadnie schodzących nad rzekę dzikich zwierząt (słoni, bawołów, antylop, żyraf, zebr i hipopotamów). Po zachodzie słońca powrót do "domu". Kolacja i nocleg.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

15 Dzień: Kasane - Victoria Falls (Zimbabwe)

Poranne safari samochodami terenowymi w Parku Narodowym Chobe i powrót do lodge na śniadanie. Żegnamy Botswane i ruszamy w kierunku Zimbabwe oraz jego majestatycznych wodospadów Wiktorii. Po zakwaterowaniu w lodge, nie tracąc chwili ruszamy nad grzmiącą wodę, jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Po południu, przemoknięci i szczęśliwi wracamy do lodge. Wieczorem czeka nas pożegnalna kolacja w formie otwartego bufetu, niepowtarzanla okazja aby zasmakować afrykańskiej dziczyzny, m.in mięsa z kudu, krokodyla czy zebry. Nocleg w lodge.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

16 Dzień: Victoria Falls - Polska (Warszawa)

Wstajemy wczesnym rankiem, o ile godziny naszego wylotu pozwolą, będziemy mieli okazję skorzystać z fakultatywnych atrakcji Victoria Falls, m.in. przelot helikopterem nad wodospadami, rafting po rzece Zambezi. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie.

17 Dzień: Warszawa

Przylot do Warszawy, gdzie żegnamy się z uśmiechem, planując kolejne przygody z Wagabundo Travel ;).


Program ten chroniony jest art. 23 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.) oraz ustawa z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631 ze zm.). Eksploatacja tego programu, jego udostępnianie w celach komercyjnych, przerabianie albo inne naruszanie w całości lub w części, bez pisemnej zgody twórcy, jest zabronione pod groźbą sankcji przewidzianych w art. 24 i 448 kodeksu cywilnego oraz w art. 78-80 i 115-123 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Podobne projekty

Więcej projektów