Skocz do treści Skocz do menu

PROJEKT: Wielki Błękit - Afryka | Mozambik, Eswatini, RPA

Wielki Błękit

Wielki Błękit

17 dniAfryka - Mozambik, Eswatini, RPA kwiecień - listopad
Cena: 2000 USD Przelot: 3800 - 4800 PLN

Szczegóły projektu:

Charakter

Łagodne śnieżnobiałe lwy pozwalają się głaskać. Monstrualne piętnastometrowe cielska rekinów przepływają o trzy metry od nas. To nie sen, to prawdziwe przeżycia ludzi – w realnym świecie i bezpiecznych warunkach, na naszej wyprawie. Masz szansę odkryć zapierające dech piękno i poczuć się integralną częścią przyrody. Doznane tu emocje na zawsze zmieniają ludzi. Odkrywanie świata z tak bliska sprawia, że wypełnia nas jego harmonia i… uczucie szczęścia. Warto tego doświadczyć.

W nietkniętym globalną turystyką Mozambiku zatrzymał się czas – błyszczą mosiężne armaty, bieleją postkolonialne forty, kościoły i hacjendy. Odwiedzamy odwieczne urzekająco białe, puste plaże i błękitne wody, na których ścigamy się z delfinami :). Nie omieszkamy też penetrować cudów przyrody pod lazurową powierzchnią oceanu…

Brzmi jak bajka, ale to są realia. I możesz w nich uczestniczyć. Warunki finansowe wyprawy są najbardziej korzystne w kraju, opieka – profesjonalna, a bezpieczeństwo wliczone w cenę. Może czas dotrzeć tam, gdzie kończy się szlak?

Atrakcje

GŁÓWNE ATRAKCJE:

  • Unikalne śnieżnobiałe lwy w RPA.
  • Safari w prywatnym rezerwacie przyrody (m.in. słonie, czarne i białe nosorożce, na wyciągnięcie ręki) – Królestwo Swazilandzu.
  • Maputo – jedno z najpiękniejszych tropikalnych miast Afryki. Szerokie palmowe aleje, przepyszne owoce morza i bujne życie nocne.
  • Szerokie piaszczyste plaże na Barra.
  • Nurkowanie wśród setek ryb na rafach koralowych Archipelagu Bazaruto.
  • Ilha de Mozambique – sekret północy. Położona na małej malowniczej wyspie, była stolica Mozambiku. Niepowtarzalna kolonialna architektura i atmosfera.

ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

  • Nurkowanie z rekinami wielorybimi – są niegroźne, ich długość dochodzi do 15m. Ta atrakcja uzależniona jest od pory roku – Tofo.
  • Konna jazda brzegiem oceanu, o zachodzie słońca w Vilankulo.

OPCJE WYJAZDU ROZSZERZONEGO:

  • Archipelag Quirimbas (m.in. wyspa Ibo). Zmierzamy śladami Sindbada Żeglarza i Ibn Battuty w krainie Waq-Waq. To kilkudniowa przeprawa afrykańskimi dhow między tonącymi w turkusie wyspami archipelagu. Nuta survivalu: wspólnie przygotowywane posiłki, noclegi na plaży pod gwiazdami w namiotach lub bez ;). / +7 do 9 dni /
  • Konne safari w prywatnym rezerwacie przyrody w Królestwie Swazilandu, przeprawy rzeczne i noclegi w namiotach pod gwiazdami. / +1 dzień, +2 dni, lub +3 dni i więcej, na życzenie. /

Warto wiedzieć

Witam serdecznie!

Nazywam się Paweł Wojtyszyn i będę pilotem podczas wyprawy „Wielki Błękit”. Zajmę się jej kompleksową organizacją oraz bezpieczeństwem uczestników.

Wyjazd ma charakter wypoczynkowy – na południu Mozambiku, z elementami przygody – na północy, która jest bardziej niedostępna i dzika, przez co uważana za najpiękniejszą część kraju.

Jego atutami są przepiękne krajobrazy, ciepły Ocean Indyjski, bogata historia oraz możliwość kontaktu z naturą i dzikimi zwierzętami (safari i nurkowanie na rafach).

Wyprawę polecam osobom o względnie dobrej kondycji fizycznej, którym nie przeszkadza dłuższa jazda samochodem czy żeglowanie (na trasie znajdują się z dwa-trzy większe odcinki drogi).

Dobrany przeze mnie do charakteru wyprawy standard miejsc noclegowych pozwoli szybko zapomnieć o wszelkich trudach podróży. Będą od tego dwa-trzy wyjątki, które mogą wyniknąć ze względów logistycznych – dzięki nim będziemy mogli zobaczyć tę prawdziwą Afrykę, nie zawsze dostrzegalną zza szyby klimatyzowanego autobusu.

Jeść będziemy przede wszystkim ryby, krewetki, homary i owoce – w zależności od miejsca dostępne będą też potrawy bardziej europejskie, jak np. pizza czy makaron.

Informacje dotyczące przygotowań i ekwipunku, który należy zabrać, każdy Uczestnik otrzyma indywidualnie. Będzie także możliwość wymiany informacji poprzez nasz system działający w formie grupy dyskusyjnej.

Zapraszam tam, gdzie kończy się szlak!

Paweł Wojtyszyn

Podobne projekty

Więcej projektów