Skocz do treści Skocz do menu

PROJEKT: Listy z Afryki VIP - Afryka | Namibia

Listy z Afryki VIP

Listy z Afryki VIP

9 dniAfryka - Namibia kwiecień - październik
Cena: 1900 USD Przelot: 2500 - 3500 PLN

Szczegóły projektu:

Charakter

Wyprawa Listy z Afryki.. to Afryka w najlepszym wydaniu. Spełnienie marzeń i oczekiwań każdego kto chce ją zobaczyć. Przygoda, podczas której przemierzymy przepiękne i surrealistyczne krajobrazy pustyni Namib. Staniemy w cieniu olbrzymich pomarańczowych diun. Odkryjemy pradawne ryty naskalne ludu San, który zamieszkiwał tereny Damaralandu, tysiące lat temu. Pościgamy się z fokami. Staniemy oko w oko ze słoniem, nosorożcem, lwem i gepardem.

Podczas tej 9-dniowej podróży marzeń, zdecydowaliśmy się zapewnić Państwu wysoki standard zakwaterowania, tak abyście mogli w pełni czerpać przyjemność z pobytu na "czarnym lądzie".

Zapraszamy na przygodę do Namibii - jednego z najpiękniejszych zakątków Afryki!

Atrakcje

GŁÓWNE ATRAKCJE:

  • Niecki Sossusvlei i Deadvlei i okalające je pomarańczowe diuny pustyni Namib.
  • Kajakiem wśród fok – wodne safari.
  • Wybrzeże Szkieletów i Damaraland – tzw. „brama do piekła”, miejsce w którym ciepłe powietrze pustyni zderza się z zimnym Oceanem Atlantyckim. Charakteryzuje się licznymi wrakami statków i wyrzuconymi na brzeg kośćmi wielorybów.
  • Ryty naskalne plemienia San – Twyfelfontein.
  • Tropienie pustynnych słoni – Damraland.
  • Safari, czyli w królestwie dzikich zwierząt – Etosza Park.

ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

  • lot balonem nad pustynią Namib-Naukluft – wschód słońca i pomarańczowe diuny z lotu ptaka. Po wylądowaniu, szampańskie śniadanie pośrodku sawanny. 550USD/os, +1 dzień (all inclusive - zakwaterowanie w Lodge*****, 3 posiłki).

OPCJE WYJAZDU ROZSZERZONEGO:

  • ekspedycja terenowymi autami z napędem 4x4 w głąb Kaokolandu (m.in. dolina Purros i dolina Hartmana), najdzikszego zakątku Namibii. Spotkanie z plemionami Herero i Himba. 1750USD/os, +5 dni (all inclusive - zakwaterowanie w Lodge*****, 3 posiłki dziennie w tym wybrane piwa, wina i napoje chłodzące).
  • wodospady Epupa, wodospady na rzece Kunene, na granicy Namibii i Angoli. (w języku Herero, nazwa oznacza „pianę”). Spotkanie z plemionami Herero i Himba. 500USD/os, +3 dni (zakwaterowanie w Lodge***, 2 posiłki dziennie).

Szczegółowy plan

1 Dzień: Polska - Namibia (Windhoek)

Spotykamy się na Międzynarodowym Lotnisku im. Fryderyka Chopina (Okęcie) w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku odpraw WAGABUNDO Travel, gdzie następuje oficjalne rozpoczęcie wyprawy. Po odprawie lotniskowej odlatujemy do Namibii (Windhoek).

Dzień 2: Windhoek - Sesriem

Po przylocie przejazd do Sesriem (5h). Zakwaterowanie w Lodge. Czas wolny.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

3 Dzień: Sossusvlei - Deadvlei - Swakopmund

Wschód słońca nad Sossusvlei i Deadvlei. Późnym popołudniem przejazd do Swakopmund.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

4 Dzień: Swakopmund

Kajakami wśród fok. Po powrocie czas wolny i okazja do zakupienia pamiątek w lokalnych sklepach, bazarach.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

5 Dzień: Wybrzeże Szkieletów - Damaraland

Przejazd wzdłuż Atlantyku przez kraine wiecznej mgły. Po drodze m.in. wraki statków, szczątki wielorybów. W południe skręcamy w kierunku czerwonych gór (Damarlandu). Zakwaterowanie w Lodge i czas wolny.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

6 Dzień: Damaraland - Twyfelfontein

Poranny trekking do słynnych rytów naskalnych San. Powrót do lodge na lunch, po którym udajemy terenowymi autami się na tropienie pustynnych słoni.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

7 Dzień: Damaraland - Etosha

Wstajemy z pierwszymi promieniami słońca i jedziemy do narodowego parku Etosza, gdzie staniemy oko w oko ze słoniem, nosorożcem i innymi mieszkańcami Afryki. Będziemy tropić i podążać śladami zwierząt, w międzyczasie ucząc się o ich zachowaniu i zwyczajach. Dla chętnych fakultatywnie nocne safari.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

8 Dzień: Etosza - Windhoek

Poranne safari. Powrót do lodge na śniadanie i przejazd do Windhoek. Wieczorem pożegnalna kolacja, podczas której będzie można spróbować jak smakuje struś lub krokodyl :). Transfer na lotnisko. Wylot.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

9 Dzień: Windhoek - Polska (Warszawa)

Przylatujemy do Warszawy. Ze łzami w oczach żegnamy się, kończąc naszą wyprawę i z uśmiechem na twarzy umawiamy się na kolejną wspólną przygodę ;).


Program ten chroniony jest art. 23 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.) oraz ustawa z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631 ze zm.). Eksploatacja tego programu, jego udostępnianie w celach komercyjnych, przerabianie albo inne naruszanie w całości lub w części, bez pisemnej zgody twórcy, jest zabronione pod groźbą sankcji przewidzianych w art. 24 i 448 kodeksu cywilnego oraz w art. 78-80 i 115-123 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Podobne projekty

Więcej projektów