Skocz do treści Skocz do menu

PROJEKT: Tancerz pustyni - Góry Tibesti - Afryka | Czad

Tancerz pustyni - Góry Tibesti

Tancerz pustyni - Góry Tibesti

23 dniAfryka - Czad wrzesień - kwiecień
Cena: 3300 EUR Przelot: 2700 - 3700 PLN

Szczegóły projektu:

Charakter

Niedostępny masyw górski na północy Czadu, kraina zamieszkała przez tajemniczy lud Tubu. Spełnienie podróżniczych marzeń. Góry Tibesti przez wiele lat były niedostępne i dopiero teraz powoli odkrywają się dla nielicznych, potrafiących podjąć wyzwanie na dotarcie tam ..gdzie kończy się szlak.

Region ten łączy dramatyczne piękno wulkanicznych krajobrazów Sahary z niemal kompletnym odcięciem od cywilizacji. Dopełnieniem przygody będzie sam charakter podróży – samowystarczalna wyprawa samochodami terenowymi. Tibesti to na wpół legendarne miejsce, które nie ma sobie równych. Zapraszamy na spotkanie z pustynią w najlepszym wydaniu!

Atrakcje

GŁÓWNE ATRAKCJE:

  • Trou au Natron – wulkan z śnieżnobiałym słonym jeziorem.
  • Fantastyczne formacje skalne regionu Borku.
  • Emi Koussi – najwyższa góra Sahary – 3445 m n.p.m. (wulkan talerzowy)
  • Ryty i malowidła naskalne – z czasów kiedy na Saharze dominowały bogate w zwierzynę łowną pastwiska.
  • Zouar – położona “na końcu świata” stolica Tibesti i okoliczne kaniony.
  • Spotkanie z tajemniczymi ludami Tubu i Teda – wikingowie pustyni.

OPCJE WYJAZDU ROZSZERZONEGO:

  • Ennedi – region słynący z przepięknych i zdumiewających krajobrazów (skalne ogrody, labirynty, cytadele, łuki skalne dochodzące do wysokości 100m).
  • Jeziora Ounianga i Sounianga – system jezior zasilanych podziemnymi źródłami, wpisany na światową listę kultury dziedzictwa UNESCO.
  • legendarne Jezioro Czad – wycieczka samochodami terenowym, połączona z wodną eksploracją jeziora. Szansa poznania życia ostatnich rybaków. Przy odrobinie szczęścia być może spotkamy zamieszkujące jezioro hipopotamy i krokodyle. +1 dzień, dopłata 200 EUR/os. W cenę wliczone pełne wyżywienie (3 posiłki, woda bez limitu).

Warto wiedzieć

Witam serdecznie!

Nazywam się Janusz Tichoniuk i będę pilotem podczas wyprawy do Czadu. Zadbam również o bezpieczeństwo i logistykę wyprawy.

Wyprawa ma charakter przygodowy. Schodząc z płyty lotniska w Czadzie opuścimy twarde drogi, od tej pory naszą drogą będą saharyjskie szlaki. Góry Tibesti są uważane za najpiękniejsze miejsce na Saharze. Jest to również jeden z najbardziej niedostępnych zakątków Sahary.

Niezrównane piękno przyrody kontrastuje z trudnymi warunkami, w jakich żyją ludzie - zaskakująco, region Tibesti jest bowiem zamieszkały. Spotkania z plemionami Tubu bez wątpienia będą atutem tej wyprawy.

Podczas wyprawy będziemy przemieszczali się samochodami terenowymi. Niektóre atrakcje będą wymagały krótkiego trekkingu przez umiarkowanie trudny teren. Chociaż będziemy w sercu Sahary nie będzie zbyt upalnie, w nocy może być nawet chłodno.

Będziemy całkowicie odcięci od cywilizacji. Nie będziemy mieli dostępu do internetu, telefonu i gniazdka elektrycznego (nie będzie możliwości ładowania baterii). Naszym jedynym łączem ze światem zewnętrznym, będzie telefon satelitarny.

W Tibesti nie ma żadnej infrastruktury turystycznej, przez całą wyprawę będziemy samowystarczalni. Noce będziemy spędzać, obozując w namiotach lub pod gołym niebem. Obcowanie z naturą pod rozświetlonym gwiazdami saharyjskim niebem to niezwykle romantyczne doświadczenie.

Ze względu na warunki, od Uczestników będę wymagał pro-aktywnej partycypacji w życiu obozowym i wzajemnej współpracy z innymi Uczestnikami ekspedycji.

Informacje dotyczące przygotowań i ekwipunku, który należy zabrać, każdy Uczestnik otrzyma indywidualnie. Będzie także możliwość wymiany informacji poprzez nasz system działający w formie grupy dyskusyjnej.

Zapraszam tam, gdzie kończy się szlak!

Janusz Tichoniuk

Podobne projekty

Więcej projektów